sobota, 1 października 2011

Dziś pisanina - sprawy ważne :D

Witajcie,
Po dotychczasowej ilości czytających wiem, że niestety moja siła przekazu nie jest zbyt duża.
Postanowiłam jednak wspomnieć o dwóch projektach, które uważam za bardzo istotne aby mówić o nich jak najwięcej.
Pewnie wiele spośród Was zna ten oto znak :
Dla wszystkich, którzy nie spotkali się jeszcze z tym znakiem polecam stronę internetową http://www.dojrzewalnia.pl/, jednak chciałabym wspomnieć o akcji organizowanej przez dojrzewalnie róż czyli o festiwalu PROGRESSteron.
  Co to takiego? W dużym skrócie mówiąc to spotkania kobiet, warsztaty organizowane w różnych miejscach dla każdej kobiety, która ma nieco wolnego czasu i chęci aby ciekawie go zagospodarować., przy okazji spróbować może czegoś na co od dawna miała ochotę.

Program Festiwalu w różnych miastach był oczywiście różny - zależny od lokalnych organizatorów. Zwykle z niecierpliwością czekałam na kolejną edycję aby wybrać dla siebie jakiś ciekawy warsztat. Niestety tej jesieni Proessteron tylko w Warszawie. Panie z pozostałych rejonów kraju muszą poczekać do wiosny.

Teraz temat nico poważniejszy.
 Październik jest miesiącem, w którym dużo mówi się o profilaktyce, rozpoznawaniu, leczeniu raka piersi.  Miesięcznik "Twój Styl" również  w tym roku nawiązał do tego tematu w rozmowie z kobietami, które zmierzyły się z rakiem piersi. (oczywiście odsyłam do źródła - październikowy numer czasopisma)

Przy okazji dowiedziałam się również o programie przekształconym w późniejszym czasie w fundacje "Piękniejsze życie".

Program adresowany jest do kobiet w trakcie leczenia onkologicznego. 
W ramach programu prowadzone są bezpłatne dwugodzinne warsztaty pielęgnacji skóry i makijażu, właśnie dla kobiet borykających się z chorobą nowotworową i leczeniem. Warsztaty prowadzą są przez wolontariuszy- kosmetyczki oraz makijażystów.

Osoby zainteresowane odsyłam do źródła, oto strona internetowa gdzie można dowiedzieć się więcej : piekniejszezycie oraz profil na facebooku.

Ktoś mógłby powiedzieć, że choroba to nie moment aby myśleć o makijażu oraz o pielęgnacji skóry. Wystarczy jednak wejść na stronę internetową i kliknąć w zakładkę "O programie", żeby to rozwiało wszelkie wątpliwości.

Tyle mojej pisaniny na dziś, dwie akcje, które moim zdaniem warte są aby zwróciło na nie uwagę jak najwięcej osób.

Pozdrawiam wszystkich zaglądających i zachęcam do komentowania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz